A lézeres szőrtelenítés az egyik olyan szőrtelenítő lehetőség, amely hosszan tartó, szinte véglegesnek mondható eredménnyel jár. A kezelés azonban sokak számára kockázatosnak tűnhet, ugyanis a hagyományos borotválással vagy gyantázással szemben itt egy speciális lézert kibocsátó gépet használnak a szőrszálak eltüntetéséhez.
Ha betartjuk az előírásokat, akkor nincsenek a lézeres szőrtelenítésnek veszélyei. Nem végzik el a kezelést, ha valamilyen beépített elektromos eszköz, pl. pacemaker van szervezetünkben. Hasonlóan nem végeznek kezelést immunhiányos állapot esetén, sugárkezeléssel, kemoterápiával párhuzamosan, és pl. terhesség vagy szoptatás során sem. Szakszerűen végzett lézeres szőrtelenítés esetén is jelentkezhetnek mellékhatások, de ezeket egy kis odafigyeléssel vagy meg lehet előzni, vagy nagyon jól lehet kezelni.
Legtöbbször a bőr pirosodik ki a kezelt területen. Ez érthető is, ugyanis a lézer hőt ad le a szárszálak elpusztításához, ami a bőrt is érintheti. Ez a pirosodás, irritáció általában magától elmúlik pár órán belül, de bőrnyugtató krémek segítségével gyorsítható és kellemesebbé tehető a folyamat. Komolyabb égési sérülés kizárólag hozzá nem értő által végzett kezelésnél fordul elő, a kiváló szakemberek megfelelően tudják kalibrálni és végezni a kezelést az adott bőrtípushoz igazítva.
Összefoglalva, ha tehát csak akkor végeztetjük el a kezelést, ha alkalmasak vagyunk rá, és képzett szakemberhez megyünk, akkor nem kell tartani a lézeres szőrtelenítéstől.